Přejít na obsah

Sauto.cz

V případě inzerce na Sauto.cz si k vašemu účtu služba uloží:

  • e-mailovou adresu
  • telefonní číslo
  • IP adresu, ze které byl konkrétní inzerát vystaven

Tento mechanismus slouží k ověření identity prodávajícího, a pomáhá tak předcházet vystavování podvodných nabídek, případně napomáhá k následné identifikaci prodejce v okamžiku oprávněného požadavku ke spolupráci, ke které je služba Sauto.cz vyzvána orgány PČR.

Důvody a okolnosti shromažďování údajů:

  • V případě, že se uživatel rozhodne zaslat pomocí naší služby poptávku, založíme si údaje, které do poptávky sám vyplní. Jedná se o jméno a příjmení, telefonní číslo, e-mail uživatele a text poptávky. Tyto údaje ukládáme z důvodu zpětného kontaktu uživatele s poptávaným inzerentem. Poptávka by bez nich nemohla být odeslána.
  • V případě, že se uživatel rozhodne přispívat do diskusí k jednotlivým modelům v rámci karty vozu, uloží si služba jeho e-mailovou adresu s ohledem na nutnost přihlásit se před přidáním příspěvku.

U inzerátu se nastaví příznak „Smazáno“ 14 dní po skončení platnosti nebo smazáním inzerentem. Po uplynutí lhůty 180 dní, dojde k úplnému vymazání inzerátu, odpovědí z naší databáze i veškerých dat. Tato lhůta nám slouží pro součinnost v rámci spolupráce s PČR.