Přejít na obsah

Je sdílení dat drama?

Váháte s udělením Souhlasu pro sdílení vašich dat? Klást si otázky ohledně existence na internetu je správné. Podobné vnitřní drama, totiž kolik toho odhalit o své identitě, prožíval už kdysi Hamlet. Kdyby dnes žil na stránkách Seznamu, co by chtěl vědět?Je bezpečné ukázat, co mě na internetu zajímá?

Souhlasem se sdílením dat bude web vědět, jaké články rádi čtete nebo třeba co jste si koupili. Na Seznamu vám tak můžeme lépe doporučovat obsah, který vás baví, ať už je to sport, politika nebo šerm. A naopak před vámi nebudeme šermovat tématy, na která jste nikdy neklikli.


Nebudou mě pronásledovat reklamy?

Ať už se sdílením svých dat souhlasíte, nebo ne, na webu uvidíte stejné množství reklam. Ovšem se Souhlasem budou reklamy více odrážet vaše zájmy. A kdo ví, třeba právě díky cílené reklamě objevíte věc, co zrovna potřebujete a ještě za skvělou cenu. Žádných vlezlých nabídek se ovšem bát nemusíte, firmám pro cílenou reklamu neposkytujeme telefonní čísla nebo adresy.


Můžu svá data nějak ovlivnit?

Vaše soukromí v Seznamu respektujeme a nic před vámi za oponou neskrýváme. Jsme transparentní a ve vašem účtu si můžete kdykoliv zkontrolovat, jaká data s námi sdílíte. Vaše sdílené aktivity si můžete i upravit, abyste dostávali ještě relevantnější obsah nebo reklamy.


Nedostanou se mé údaje do špatných rukou?

Seznam vaše osobní data chrání, a to za pevnou hradbou vlastních datových center. Ta jsou vyzbrojená špičkovou technologií a všechna sídlí u nás v Čechách, ať je máme pěkně na očích.


A co když Souhlas se sdílením dat nedám?

V tom případě nemáte obsah na míru, takže se články na webech často netrefí do vašich zálib. Ani reklamy bez cílení vám žádnou radost nepřinesou a většina webů, stejně jako my, vás požádá o poplatek na provoz svých služeb. Takže: sdílet, nebo nesdílet svá data?

Ať už nám svůj Souhlas se sdílením dat dáte, nebo ne, samozřejmě váš e-mail na Seznamu máte u nás stále v bezpečí a můžete ho plně využívat. Pro přístup klikněte na email.seznam.cz, kde se přihlásíte pomocí svých přihlašovacích údajů.