Přejít na obsah

Seznam se s médii

Zveme vás na bezplatné online kurzy mediální výchovy, které se vztahují k metodikám vytvořených učiteli základních a středních škol i víceletých gymnázií v rámci projektu Seznam se s médii. Přednášky na různá témata, ze kterých si můžete vybrat ta, která vás zajímají, probíhají online.

Kurzy vede Michal Kaderka vyučující mediální výchovu na pražském Gymnáziu Na Zatlance a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

  • Lekce vás provede od události ke vzniku zprávy. Žáci poznají strukturu zprávy a jednotlivé redakční pozice.
  • V lekci nazvané Bulvár se žáci naučí rozeznat bulvární prvky ve zpravodajství a odliší bulvární obsah od story. Dále poznají rozdíl mezi celebritním a politickým bulvárem a dozvědí se o významných bulvárních kauzách.
  • Žáci pochopí, proč mediální domy kupují další časopisy, weby či rozhlasové stanice a jaké výhody z toho mají.
  • Na webináři zjistíte, zda jsou vaši žáci a studenti opravdu ohroženi digitální závislostí. Dozvíte se, jaké oblasti psychiky a vztahů digitální technologie ovlivňují. Získáte ověřené tipy, jak ve škole jako učitelé můžete snížit riziko negativního dopadu nadužívání digitálních technologií.
  • Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kurzy probíhají online přes aplikaci Zoom. Den před kurzem vám pošleme link, přes který se spojíme. S linkem vám pošleme i velmi jednoduchý a stručný návod, jak se do lekce přihlásit. Kurzy jsou pojímány interaktivně, takže se budete moci ptát.


Metodiky ke stažení

Před samotnou lekcí si doporučujeme stáhnout připravené metodiky, se kterými budete následně ve svých hodinách pracovat. Vytvořili jsme je s desítkou zkušených učitelů a jejich součástí jsou i návody, které ukáží, jak s materiály ve výuce pracovat.

Lekce i metodiky jsou ke stažení zdarma.

Ukázat metodiky