Přejít na obsah

Seznam se s médii

Zveme vás na bezplatné online kurzy mediální výchovy, které se vztahují k metodikám vytvořených učiteli základních a středních škol i víceletých gymnázií v rámci projektu Seznam se s médii. Přednášky na různá témata, ze kterých si můžete vybrat ta, která vás zajímají, probíhají online.


Ve dnech 16. až 18. srpna pořádáme v Praze Festival mediálního vzdělávání.

Dozvědět se víc


Kurzy vede Michal Kaderka vyučující mediální výchovu na pražském Gymnáziu Na Zatlance a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

  • Svoboda projevu, ochrana osobnosti a dobrého jména, veřejnoprávní regulace médií či kdo může nakládat s našimi fotkami či texty na internetu. I to patří mezi základy mediálního vzdělávání. Proto vám Jan Drdla, mediální právník zaměřený na média klasického typu a i na ta digitální, vysvětlí vše, co vás zajímá a co byste měli vědět.
  • Nadměrná konzumace pornografických videí začíná být problémem mnoha žákyň i žáků. V lekci si ukážeme, jak toto citlivé téma v hodině bezpečně otevřít.
  • Chcete, aby média psala o vaší škole a všímala si vašich úspěchů? Při setkání se dozvíte, jak nastavit spolupráci s médii a jak s novinářskou komunitou rozvíjet dobré vztahy.
  • V kurzu se vám propojí v souvislostech vše, co jste v posledních třiceti letech ve vývoji českých médií zaznamenali, ale nevnímali jako celosvětový trend.
  • Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kurzy probíhají online přes aplikaci Zoom. Den před kurzem vám pošleme link, přes který se spojíme. S linkem vám pošleme i velmi jednoduchý a stručný návod, jak se do lekce přihlásit. Kurzy jsou pojímány interaktivně, takže se budete moci ptát.


Metodiky ke stažení

Před samotnou lekcí si doporučujeme stáhnout připravené metodiky, se kterými budete následně ve svých hodinách pracovat. Vytvořili jsme je s desítkou zkušených učitelů a jejich součástí jsou i návody, které ukáží, jak s materiály ve výuce pracovat.

Lekce i metodiky jsou ke stažení zdarma.

Ukázat metodiky