Přejít na obsah

Pomáháme školám a studentům s výukou

Projekt Seznam se s médii pracuje s učiteli základních a středních škol, kterým poskytuje zázemí pro vytvoření ucelené a v praxi využitelné metodiky pro výuku mediální výchovy. Od září 2020 nabízí učitelům z celé České republiky účast na online kurzech, kterých se mohou zdarma zúčastnit. Během devadesáti minut se pak seznámí s navrženými moduly a metodikami a principem jejich výuky ve vlastních vyučovacích hodinách.


Výukové materiály ke stažení

S desítkou zkušených učitelů jsme vytvořili lekce mediální gramotnosti, včetně návodných metodik, které učitelům ukáží, jak s materiály ve výuce pracovat. Každá lekce je určena pro dvě vyučovací hodiny (2×45 minut) a obsahuje všechny podklady potřebné k výuce daného tématu. Lekce i metodiky jsou volně ke stažení.

Vlastníci médií, obchodní fungování médií

Reklama a klamavé praktiky

Dezinformace, fake news, fact-checking

Jak vzniká zpravodajství

Sociální sítě

Průzkumy, výzkumy a ankety v médiích

Fakta, osobní sdělení, názory

Bulvár

Zpravodajské hodnoty

Mediální průmysl a reklama

Sledování pornografie


Chci se aktivně vzdělávat

Přihlaste se na online kurzy mediální výchovy pro učitele! Formou modelových hodin vám předvedeme, jak pracovat s výukovými materiály, které vytvořili zkušení učitelé. V případě vašeho zájmu se přihlaste se přes formulář.

Chci se přihlásit


Exkurze pro školy

Exkurze pro školy nabízíme po předchozí domluvě. Primárně je Seznam.cz otevřený středním a vysokým školám s ekonomickým, technickým či mediálním zaměřením. Informace o životě v Seznamu najdete na Streamu ve speciálním díle pořadu Seznam, jak ho neznám. V případě zájmu o exkurzi se nám ozvěte e-mailem.