Přejít na obsah

Pomáháme školám a studentům s výukou

Projekt Seznam se s médii pracuje s učiteli základních a středních škol, kterým poskytuje zázemí pro vytvoření ucelené a v praxi využitelné metodiky pro výuku mediální výchovy. Od září 2020 nabízí učitelům z celé České republiky účast v akademii, do které se mohou zdarma přihlásit. Ve dvou dnech se pak seznámí s navrženými moduly a metodikami, principem jejich výuky ve vlastních vyučovacích hodinách a prací redakce zpravodajského portálu Seznam Zprávy.


Výukové materiály ke stažení

S desítkou zkušených učitelů jsme vytvořili pět lekcí mediální gramotnosti, včetně návodných metodik, které učitelům ukáží, jak s materiály ve výuce pracovat. Každá lekce je určena pro dvě vyučovací hodiny (2×45 minut) a obsahuje všechny podklady potřebné k výuce daného tématu. Lekce i metodiky jsou volně ke stažení.

Vlastníci médií, obchodní fungování médií

Reklama a klamavé praktiky

Dezinformace, fake news, fact-checking

Jak vzniká zpravodajství

Sociální sítě


Chci se aktivně vzdělávat

Přihlaste se na online kurzy mediální výchovy pro učitele! Formou modelových hodin vám předvedeme, jak pracovat s výukovými materiály, které vytvořili zkušení učitelé. V případě vašeho zájmu se přihlaste se přes formulář.

Chci se přihlásit


Exkurze pro školy

V případě zájmu se mohou jednotliví studenti i celé třídy hlásit na exkurze a prohlídky redakce zpravodajského portálu Seznam Zprávy. Provedeme vás zároveň pražskou centrálou Seznamu a ukážeme místa, kde vznikají naše služby a produkty. V případě zájmu o exkurzi napište na pomahame@firma.seznam.cz.