Přejít na obsah

Seznam se s médii

Projekt Seznam se s médii jsme v Seznamu založili v roce 2019. Pracujeme v něm s učiteli základních a středních škol, kterým poskytujeme zázemí pro vytvoření ucelené a v praxi využitelné metodiky pro výuku mediální výchovy. Od září 2020 nabízíme učitelům z celé České republiky účast na online kurzech, kterých se mohou zdarma zúčastnit. Během devadesáti minut se tak seznámí s navrženými moduly a metodikami a principem jejich výuky ve vlastních vyučovacích hodinách. V roce 2022 jsme poprvé uspořádali třídenní Festival mediálního vzdělávání určený zájemcům z řad pedagogů a knihovníků.


Chci se aktivně vzdělávat

Přihlaste se na online kurzy mediální výchovy. Formou modelových hodin vám předvedeme, jak pracovat s výukovými materiály, které vytvořili zkušení učitelé. V případě vašeho zájmu se přihlaste se přes formulář.


Festival mediálního vzdělávání

Třídenní akce akreditovaná MŠMT ČR složená z workshopů, ukázkových lekcí a návštěvy tuzemských redakcí má ukázat zájemcům z řad pedagogů a knihovníků, jak se dá pracovat s různými tématy z oblasti mediálního vzdělávání.


Akademie mediálního vzdělávání

Akademie mediálního vzdělávání pomáhá učitelkám a učitelům, kteří se v minulosti již v tématech mediální výchovy vzdělávali, ale dosud mediální výchovu ve výuce neaplikovali či s ní teprve začínají.


Výukové materiály ke stažení

S desítkou zkušených učitelů jsme vytvořili lekce mediální gramotnosti, včetně návodných metodik, které učitelům ukáží, jak s materiály ve výuce pracovat. Každá lekce je určena pro dvě vyučovací hodiny (2×45 minut) a obsahuje všechny podklady potřebné k výuce daného tématu. Lekce i metodiky jsou volně ke stažení.

Vlastníci médií, obchodní fungování médií

Reklama a klamavé praktiky

Dezinformace, fake news, fact-checking

Jak vzniká zpravodajství

Sociální sítě

Průzkumy, výzkumy a ankety v médiích

Fakta, osobní sdělení, názory

Bulvár

Zpravodajské hodnoty

Mediální průmysl a reklama

Sledování pornografie

Svět médií

Nová média


Exkurze pro školy

Exkurze pro školy nabízíme po předchozí domluvě. Primárně jsme v Seznamu otevření středním a vysokým školám s ekonomickým, technickým či mediálním zaměřením. Informace o životě u nás najdete na Streamu ve speciálním díle pořadu Seznam, jak ho neznám. V případě zájmu o exkurzi se nám ozvěte na pomahame@firma.seznam.cz.