Přejít na obsah

Sherlock Senior

Zveme vás na bezplatné online kurzy mediálního vzdělávání určené pro seniory, které jsou součástí projektu Sherlock Senior. Ten pro lidi v důchodovém věku zajišťuje společnost Seznam.cz. Přednášky na různá témata, ze kterých si můžete vybrat ta, která vás zajímají, probíhají online.

Kurzy vede Michal Kaderka vyučující mediální výchovu na pražském Gymnáziu Na Zatlance a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

  • Čísla jsou fakta, ale ne všechna čísla v médiích mají reálnou vypovídající hodnotu. Během lekce se naučíte posuzovat validitu dat a rozlišovat účel, s jakým byla data zveřejněna.
  • Cílem kurzu je pochopit, jak vznikají manipulace a jak dezinformace ovlivňují naše vnímání reality.
  • Cílem kurzu je poznat výhody a nevýhody užívání jednotlivých sociálních sítí a to, jaký mají sociální sítě dopad na společnost.
  • Přístup k pornu na dvě kliknutí výrazně ovlivňuje život mladých lidí, pro které je porno zároveň sexuální výchovou. A protože se o pornu moc nemluví, neřešíme ani to, že se plíživě dostalo do našich životů.
  • Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kurzy probíhají online. Den před kurzem vám pošleme link, přes který se spojíme. S linkem vám pošleme i velmi jednoduchý a stručný návod, jak se do lekce přihlásit. Kapacita kurzu je omezená. Může se stát, že bude naplněná dříve, než se stihnete přihlásit. V takovém případě vás budeme v dostatečném předstihu informovat o náhradním termínu.


Bezplatný zpravodaj

Součástí projektu je i bezplatný elektronický měsíční zpravodaj Sherlock Senior.

Přihlásit se