Přejít na obsah

Vzděláváme seniory

V rámci vlastního programu Sherlock Senior se věnujeme mediálnímu vzdělávání lidí v důchodovém věku, vysvětlování rizik řetězových e-mailů i nutnosti ověřovat si informace. Při práci se seniory spojujeme síly s obecně prospěšnou organizací Elpida. Věnujeme se nejen mediální gramotnosti, ale i bezpečnému pohybu na internetu včetně dostatečného zabezpečení používaných služeb či online nakupování.


Mediální škola

Čtyřikrát za rok zveme seniory na pražskou centrálu Seznamu, kde se mohou zúčastnit čtyřdenní mediální školy. Ta se koná vždy od úterý do pátku v odpoledních hodinách. Senioři se seznamují s chodem redakce Seznam Zprávy, v praxi testují ověřování informací a zkouší si vystupování před kamerou.


Z důvodu aktuální koronavirové nákazy jsme dočasně přerušili fyzické konání mediálního vzdělávání pro seniory v Praze i v regionech. Zapojit se však můžete online. V případě zájmu se přihlaste přes formulář.

Přihlásit se


Výjezdy do regionů

Vyjíždíme i do regionů, kde trávíme se seniory dvě příjemná odpoledne. Společně s našimi kolegy z redakce Seznam Zprávy předáváme informace, jak si ověřovat správnost zprávy, a senioři si mohou v praxi vyzkoušet, jaké to je být třeba redaktorem.


Odhalujte s námi dezinformace, které vám chodí e-mailem. Měsíční zpravodaj pro seniory o aktuálních fake news připravuje redakce Seznam Zprávy. Pokud máte zájem o odběr měsíčníku, přihlaste se zde.